Армована плівка для теплиць: різновиди, переваги, сфери використання, критерії вибору, монтаж

Армована плівка для теплиць: різновиди, переваги, сфери використання, критерії вибору, монтаж

Армована плівка — це гарна альтернатива поліетиленовій плівці, котру часто використовують для накриття теплиць та парників. Матеріал з додатковим армуванням має ті ж самі властивості, що й звичайна плівка, але відрізняється підвищеною стійкістю до механічного ушкодження, розривів та впливу ультрафіолету. Відповідно, армована плівка служить довше і надійніше захищає вміст теплиці від дощу, снігу, граду, вітру, низьких температур.

Що таке армована плівка

Армована плівка — багатошаровий матеріал, який складається з сіткового каркасу і наплавлених на нього з двох сторін полотен поліетиленової плівки. Матеріал характеризується високими показниками міцності, стійкістю до розтягування, розривів та інших деформацій. Ефект досягається за рахунок того, що всі механічні навантаження направлені саме на армовану сітку.

 

Плівка з армуванням не боїться пошкодження гострими предметами (садовим інвентарем, сільськогосподарським приладдям тощо), але місце розрізу або розриву в даному разі обмежується розмірами чарунки. Відновити цілісність полотна просто: достатньо лише приклеїти латку чи скористатися звичайним скотчем.


Існуючі види армованої плівки

Взагалі, існує декілька модифікацій такого покривного матеріалу, як армована плівка. Вони відрізняються за основним критерієм — різновидом сировини, з якої виготовляється каркас-сітка і зовнішні шари.

Сітка може мати різний розмір чарунок, а популярні матеріали для її виробництва — скловолокно, поліпропілен, лавсан, поліетилен високого тиску. Показники міцності та вага полотна залежать від товщини ниток. Також варто пам’ятати наступне: чим більші чарунки за розміром, тим вищою є світлопроникність плівки. Чим менший розмір чарунок, тим міцніший матеріал. Оптимальний розмір чарунки складає 12х12 мм.

 У складі плівки для теплиць можуть бути добавки:

 

  • ті, що перетворюють світло (пропускають УФ-проміння, але затримують інфрачервоне випромінювання);

  • гідрофільні (не дають накопичуватися конденсату на поверхні).

 

Є армовані плівки з антистатичними, теплозахисними і світлостабілізуючими властивостями. Існують і плівки, котрі можуть «дихати». Вільна циркуляція повітря здійснюється за рахунок мікроскопічних вентиляційних отворів у кожній чарунці.

Армовані плівки можуть бути прозорими і кольоровими. Для теплиць краще купувати саме прозору плівку, котра буде пропускати необхідну кількість світла.


Сьогодні на українському ринку накривних матеріалів високим попитом користується продукція Fortex. Оптимальна щільність такої армованої плівки становить 180 г/м.кв., товщина складає 0,15 мм, популярні розміри: 6х10 м, 6х15 м, 6х25 м, 12х10 м, 12х15 м, 12х25 м


Переваги армованої плівки Fortex

Армована плівка торгової марки Fortex має важливі переваги, котрі відрізняють її не лише від звичайної поліетиленової плівки, а й від армованої продукції інших брендів. До плюсів відносять:

 

  • високі показники міцності та тривалий термін служби (до 3-х років і більше);

  • здатність протистояти сильному вітру, граду, зливі без втрати початкових якостей;

  • стійкість до механічних навантажень і можливих розривів;

  • швидкий і дешевий ремонт під час пошкодження полотна;

  • легкість монтажу при будь-яких кліматичних умовах.

 

Характеристики різних типів плівки

 

Властивості

Неармована плівка

Армована плівка

Плівка з фольгою

Вологонепроникність, м.в.ст.  

0,1

0,1

0,1

Мінімальна стійкість до УФ

3 місяць

12 місяці

12 місяців

Міцність на поперечний розрив (Н/5 см)

120

420-450

200-180

Міцність на поздовжній розрив (Н/5 см)

100

620-630

200-180

Де застосовують армовані поліетиленові плівки

Армовані плівки Fortex використовуються не лише для будівництва сезонних чи постійних теплиць і парників. В останні роки ці матеріали добре показали себе в сфері будівництва навісів, огорож різного призначення, пароізоляції та гідроізоляції стін і дахів будівель. 

У сільському господарстві за допомогою армованої плівки організовують силосні ями, захищають від опадів та вітру заготовлені сухі корми, вирішують інші завдання.

Поради щодо вибору й монтажу армованої плівки під час будівництва теплиць

Під час покупки армованої плівки варто звернути увагу на її технічні характеристики і функціональні можливості. Також обов’язково врахуйте розміри та особливості майбутньої конструкції.

 

ВАЖЛИВО! Одна з головних умов швидкого і надійного будівництва теплиці — наявність якомога меншої кількості ліній розкрою та місць стику полотен армованої плівки.

 

Основні етапи зведення теплиці або парника:

 

1. Побудуйте каркас з дерев’яних дошок і брусків, пластикових чи металевих труб. Усі поверхні використаного матеріалу перед фіксацією плівки бажано додатково обробити будь-яким ізоляційно-захисним матеріалом.

 

 

2. Розрізати армовану плівку і підганяти її за розмірами краще на місці, накривши нею виготовлений каркас. Така технологія дозволить уникнути помилок в питанні реальних розмірів кожної поверхні.

 


3. Якщо ваш каркас виготовлений з дерев’яних брусків, для фіксації плівки доцільно використовувати будівельний степлер або цвяхи, саморізи, хомути пластикові. У якості прокладки можна взяти пакувальну пластикову стрічку.

 

Якщо каркас теплиці — це металеві або пластикові труби, то раціональним способом монтажу армованої плівки є використання пластикових затискачів (хомутів). У вас каркас теплиці з оцинкованого профілю? Тоді використовуйте спеціальні кріплення, котрі йдуть у комплекті разом з профілем.

 


 

Найпростіший спосіб фіксації армованої плівки на каркасі теплиці — натягування зверху полотна еластичного джгута або шнура високої міцності. Але з часом плівка чи фіксатори можуть обвиснути, тому їх періодично треба підтягувати. Цей варіант частіше використовується як тимчасовий.

 

Найбезпечніший, але досить витратний спосіб монтажу армованої плівки — застосування спеціальної системи фіксації. Вона складається з оцинкованого або алюмінієвого профілю та ПВХ-кліпси, стійкої до впливу ультрафіолету. В результаті матеріал надійно фіксується і не пошкоджується.  


  

Ще один простий і в той же час надійний варіант кріплення — натягування плівки і розміщення поверх неї сітки, яка прив’язується до корпусу. При цьому можуть використовуватись люверси (отвори, посилені металевими чи пластиковими кільцями) і еластичний шнур.

 


 

Працювати з армованою плівкою Fortex — одне задоволення. Цей матеріал дійсно зручний в роботі, вам не потрібні специфічні знання та професійні навички. Теплиця будь-якої форми та розмірів буде побудована швидко і без проблем.

Порівняльна таблиця характеристик простої і армованої поліетиленової плівки

Характеристика

Звичайна плівка

Армована плівка

Тип матеріалу

Поліетилен

Поліетилен високого тиску

Склад

1 шар поліетилену

3 шари: поліетилен + армована сітка + поліетилен

Комплектація

Посилені вставки

Світлопроникність

До 80%

80% і більше

УФ-стійкість

+

Мінімальна стійкість до УФ

3 місяці

12 місяців

Температура використання

-40…60 °C

-40…70 °C

Стійкість до розтягування

Значно менше 7 Кн/м

Більше 7 Кн/м

Розповсюдження розриву

Немає обмежень

Обмежується чарункою

Колір

Прозорий

Прозорий

 

Як ми бачимо з даних таблиці, армована поліетиленова плівка має значно більше переваг в порівнянні зі звичайною поліетиленовою плівкою. Так, вона дорожча, але, враховуючи її відмінні технічно-експлуатаційні характеристики, можна зробити закономірний висновок, що працювати все ж таки вигідніше саме з армованою плівкою. Вона прослужить набагато довше, її простіше ремонтувати і зручніше здійснювати монтаж.


1757
Категорія: Блог
Онлайн курсы IT